NightShield vs DayShield

OKULARY W WERSJI NIGHTSHIELD

 • blokują 100% światła niebieskiego i większą część zielonego
 • są najlepszą ochroną przed sztucznym światłem na rynku
 • są pomarańczowe
 • główny cel ich używania to zmniejszenie oddziaływania światła niebieskiego na organizm oraz oczy wieczorem
 • efekty jakie można uzyskać: poprawa snu, regeneracji, poziomu energii w ciągu dnia, zmniejszenie zmęczenia oczu
 • polecamy używać ich po zachodzie słońca lub na 4h przed snem
 • nie polecamy ich używać przez cały dzień, światło niebieskie jest nam potrzebne w ciągu dnia o określonej ilości
 • nie zalecane podczas prowadzenia samochodu

OKULARY W WERSJI DAYSHIELD

 • blokują około 40% światła niebieskiego w zakresie 455nm, czyli 3-30 razy więcej niż inne okulary dostępne na rynku
 • są przezroczyste z deeelikatnym zabarwieniem
 • główny cel ich używania to zmniejszenie oddziaływania światła niebieskiego na organizm oraz oczy w ciągu dnia będąc w pomieszczeniu
 • efekty jakie można uzyskać: zmniejszenie chronicznego przestymulowania, brain fogu (mgły mózgowej), więcej energii w ciągu dnia, mniejsze zmęczenie po pracy przy komputerze, zmniejszenie zmęczenia oczu
 • polecamy używać ich w ciągu dnia w pomieszczeniu, czyli np. podczas pracy w biurze przed komputerem, podczas oglądania TV, podczas przebywania w pomieszczeniu gdzie pali się sztuczne światło
 • można w nich prowadzić samochód
 • nie polecamy ich używać na zewnątrz
 • nie są wystarczającą ochroną po zachodzie słońca lub na 4h przed snem – wtedy warto mieć NightShield

Wybór okularów

Wybór konkretnego rodzaju okularów (DayShield lub NightShield) z reguły uzależniamy od naszego trybu życia. Jeżeli pracujesz przed komputerem np. w godzinach 8-17, a później mocno odcinasz się od komputera, telefonu i innych tego typu urządzeń, to warto zdecydować się na wersję DayShield.

Niestety specyfika czasów, w których żyjemy sprawia, że często po wielu godzinach pracy i tak jesteśmy narażeni na nadmierny wpływ światła niebieskiego. Jeżeli po pracy nie odcinasz się od urządzeń lub sztucznego oświetlenia to zdecydowanie polecamy zakup okularów w wersji NightShield

Jak najbardziej. Dzieci są szczególnie narażone na niebezpieczeństwa wynikające z nadmiaru światła niebieskiego Na naszym sklepie są dostępne okulary dla dzieci 2-6 lat – model Adamantium lub Szafir lub dla dzieci 7-11 lat – model Aviator Kids.

Nasze okulary mają szkła wykonane z polimeru, dzięki czemu są wytrzymałe i bardzo lekkie.

Okulary korekcyjne

Tak! Wchodząc w wybrany model okularów zaznacz opcję „korekcyjne”. Żeby zrobić okulary korekcyjne blokujące światło niebieskie będziemy potrzebować danych wady wzroku takich jak: Wartość Sfery (SPH/Sfera), wartość Cylindra (CYL/cylinder), oś (AXS), rozstaw źrenic (PD). Może być tak, że na Twojej recepcie nie będzie tych wszystkich wartości, każda wada wzroku jest inna i nie koniecznie musi zawierać sferę bądź cylinder czy oś.

Jeżeli posiadasz wypis lub receptę z badania wzroku od optyka starszą niż sprzed 3-4 miesięcy polecamy powtórzyć badanie aby dostać aktualne parametry.

Uwaga! Nie robimy szkieł progresywnych oraz pocienianych.

Na ten moment nie ma takiej możliwości. Nie robimy również szkieł pocienianych.

Jest możliwość zamówienia okularów korekcyjnych z wadą +/-6 lub większą ale szkła mogą być dość grube. Na ten moment nie jesteśmy w stanie zrobić szkieł pocienianych. Cena to +199zł do ceny zerówek podanych na sklepie

Tak, robimy okulary korekcyjne dostosowane do każdej wady wzroku w tym również dla astygmatyków, z wyjątkiem okularów progresywnych. Aby zamówić okulary korekcyjne wejdź w wybrany model i zaznacz opcje „korekcyjne” w polu „typ szkieł”.

Wysyłka i czas realizacji zamówienia

Wysyłamy okulary na cały świat. Koszt wysyłki kurierem UPS w Europie to 80 zł, w przypadku Ameryki, Australii lub Afryki koszt to między 130-150 zł.

Okulary zerówki oraz pozostałe produkty: między 1-2 dni roboczych od dnia opłacenia zamówienia. W przypadku okularów korekcyjnych od 2 do 4 tygodni.

Działania okularów eyeshield

Tak, zarówno okulary w wersji NightShield jak i DayShield blokują 100% UV.

Noszenie zerówek EyeShield nie pogarsza wzroku, a wręcz je chroni, ponieważ światło niebieskie wpływa negatywnie na wzrok. Nosząc okulary EyeShield przeciwdziałasz temu. To samo tyczy się koloru pomarańczowego.

Powłoka blokująca światło niebieskie nie zużywa się, dlatego z okularów EyeShield można bez obaw korzystać cały czas.

Okulary z filtrem światła niebieskiego lub zwykłą powłoką antyrefleksyjną, które są w 100% przezroczyste nie chronią skutecznie przed światłem niebieskim.

Zdecydowana większość okularów dostępnych na rynku blokuje światło niebieskie w przedziale 380-420nm, natomiast elektronika: komputer, telefon, TV, oświetlenie LED emituje głównie światło niebieskie w przedziale 435-500nm ze szczytową wartością w 450nm.

Nasze okulary w wersji DayShield blokują 40% światła niebieskiego w przedziale 450nm a wersja NightShield 100% światła niebieskiego w całym przedziale co czyni naszą technologie najskuteczniejszym rozwiązaniem na rynku.

Przymiarka okularów

Mamy przymierzalnię online, gdzie wirtualnie można przymierzyć okulary, wystarczy wybrać dowolny model okularów i kliknąć przycisk PRZYMIERZ ONLINE.

Domowa przymierzalnia to kolejna opcja przymiarki – wybierasz 4 modele oprawek bez szkieł (lub wielokrotność 4, np. 8 lub 12) i wysyłamy Ci je do paczkomatu. Przymierzasz, wybierasz najlepszą oprawkę i odsyłasz je do nas korzystając z etykiety zwrotnej, która czeka na Ciebie w paczce. Realny koszt usługi to jedynie 20zł.

Usługi związane z okularami

Tak, ta opcja dostępna jest tutaj: Karta podarunkowa

Voucher wyślemy w formie pdf na Twojego maila.

Nie produkujemy samych nakładek na okulary, natomiast jesteśmy w stanie zrobić okulary
korekcyjne blokujące światło niebieskie dostosowanej do wady wzroku lub wprawić szkła w
ulubione oprawki.
Jest również opcja zamówienia zestawu z nakładkami TUTAJ

Tak, w przypadku wersji NightShield wejdź tutaj: Twoje oprawki na noc

W przypadku wersji DayShield tutaj: Twoje oprawki na dzień

Zwroty, reklamacje, wymiany, naprawa

Tak, dajemy gwarancje satysfakcji i do 30 dni od dnia otrzymania okularów można bez problemu je zwrócić bądź wymienić.
Wyjątkiem są okulary korekcyjne – nie podlegają wymianie/zwrotowi.

Jeśli chcesz zwrócić/wymienić okulary okulary wejdź tutaj: Zwroty i reklamacje

Naprawa oprawek jest kwestią mocno indywidualną wynikającą ze specyfiki uszkodzenia, dlatego każdy przypadek musimy rozpatrzyć osobno.
Prosimy o kontakt mailowy na adres: okulary@eyeshield.com

Płatności i faktury

Tak, oferujemy płatność odroczoną poprzez PayPo. Płatności ratalnej na ten moment nie obsługujemy.

Tak, podczas składania zamówienia będzie pole do wpisania danych na jakie ma zostać wystawiona faktura. Jeżeli pole z NIPem nie zostanie uzupełnione, wtedy automatycznie wystawi się paragon.

Tak, jest możliwość płatności w euro lub dolarach.

To top